4 sene dile kolay!!!


Aklımdan çıkmıyor bu cümle. Aile & tatil kavramları birarada nasıl oluyordu? Ne yapar insanlar ailecek tatile çıkınca? Alpi doğdu doğalı böyle bir tecrübemiz olmadı. İşler hep ön planda kaldı kalmak zorundaydı. Diyeceksiniz "O ballandıra ballandıra anlattığın köy & Bodrum hikayeleri neydi öyleyse?" Yardımcı oldular kabul. Bununla birlikte ayaklarımızı şezlonga uzatıp; yemek, temizlik, alışveriş derdi olmadan; önümde deniz arkamda havuz, "Beslenme saati gelmiş hadi kocam, ileri!!"diyebileceğim; Alpi' nin tüm sorumluluğunun bende olmadığı, sabah kocamın kollarında uyanacağım tatil be anacım. Basbayağı, otelden bahsediyorum! "Çocuk eğlensin, denize götüreyim" den çok "Çocuğu otelin bakıcısına, kulübüne hernesi varsa bırakıp; elele, kol kola coşacak, kafa dinlenecek tatil". Çok yorulduk ve bunaldık. Bloga da bu sebepten ötürü elimi süresim gelmiyor içimden.İşler yoğunlaştı ve aranan eleman ufukta gözükmediği için, korkarım ki yine bunlar hayal olarak kalacak. Bodrum' a bile 2 günlüğüne gidebildik. Şu bizim haftasonu kaçamaklarını da anormal seviyelere yükselen nem baltaladı. Banu ile konuştum biraz önce; arkadaşlarına Alaçatı eser diye tedarikli gelin demiş. Yaprak kıpırdamıyor, sörfçüler boyunları bükük bekliyormuş :( Bizim rüzgarlı bayırda da durum aynı. Esse bile fırın kapağını açınca çıkan sıcaklık gibi bir esinti sözkonusu.


Yukarıdaki fotoğraf, halası ve kuzenlerini getirmeye gittikleri zamandan. Deniz sayıklayan kuzumu böyle kandırıyorum.Günübirlik Kuşadası gezisi. Erk & Tugba' yı ziyaret ettik. Fırsat bu fırsat. 1 saatlik deniz keyfi yaptı Alpi. Arkadaş yazlığı fotoları:Evdeki matruşkalarından sandı; dakikalarca açmaya çalıştı.

Begonviller, her zaman favorim. Bir zamanlar balkonumda bir ağacım bile vardı.

Bunlardan bebek odalarına mobil olarak düşünür müsünüz?Anne ve bebişi geldi aklıma. Ne oldu, biber yok mu bu sene?Karpuz & kavunsuz yaz mı olur?Nil :))) RifBaba, sakın fotoğrafçılığa soyunmasın:P


Berk & RifBaba


Berk & Alpi civilderken :) Nil, şimdi farkettim; eşini hiçbirimiz mi çekmemişiz ya? Ayıp etmişiz valla.


*Biterken, Alpi & anneannesi zıplıyorlar, RifBaba gelmek üzere, ben de Nuran' la buluşmaya gidiyorum.
Anne Bunu Yaptı için kolları sıvayın, Eylül' e az kaldı:)

9 yorum:

füsfüs dedi ki...

nurana çok selam:)
ne var eylülde?

ElfAna dedi ki...

Eylulde anneler tatilden donuverecekler:)Nuran cok tatli Fus:D

Başak Çelik dedi ki...

Berk&Alpi'nin civildek fotoları muhteşem!!!!

Bence denize ve doğal güzelliklere bu kadar yakın bir yerde yaşamıyor, şu küçük kaçamaklarınızı yapamıyor olsaydınız, şimdiye çoktan tatile gitmiştiniz :)

.....NURAN EVREN YILMAZ.... dedi ki...

Teşekkür ederim :) Elifciğim ben de seninle tanıştığıma çok memnun oldum. En kısa sürede seni ve tatlı Alpi'yi İstanbul'a bekliyoruz. Öptüm.

ElfAna dedi ki...

Basakcigim,
yok canim, alakasi yok. Yaza kadardi o gezmeler:( Bu temposu hep ayni idi RifBaba' nin. Berk, yakindan cok daha tatli. Nasil sevdiriyor kendini:D

Nurancigim,
Canim en kisa zamanda:D

Aylin Atasagun dedi ki...

Fotoğraflar mükemmel :) Bayıldım ElfAna :)

Tebrikler

ElfAna dedi ki...

Tesekkur ederim sevgili Aylin Atasagun:)

nil dedi ki...

ben bunu okumuştum zamanında,ama şimdi okumak çok güzel geldi. Ne kadar büyüdüler, neler değişti zamanla...

Niye be ne güzel çıkmışız işte, bu arada bu fotoğrafları bana halaaaaaaaa atacaksın canım benim, iyi oldu nostalcik hatırlatman :)))

ElfAna dedi ki...

Nil, yollayayim:)

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More