DEVRİL 13:)))

RifBaba zili çalar. ElfAna olabildiğince paspal kapıyı açar. Bu, RifBaba' nın daha çok hoşuna gider çünkü, ben unutmuşumdur & O hatırlamıştır.  Arkada saklanan karanfil buketi çıkar & ElfAna henüz öpücüğünü kondurmuştur ki; Alpi deli gibi sevinçten zıplayarak yanımızda biter:
-Hiiii!!! Babam bana çiçek getirmiş:))) Kaptı vallahi. Bir güzel vazoya koyarak odasına da götürüp zimmetledi. 13 senemizin bitişi de böyle kutlandı:)


 Devamında geç kalmamak için evden çıktık. B & A evlerinde bizi ağarlayacaklardı. Yedik içtik, sohbet muhabbet, kırdık döktük. Bir ara ben heveslendim "Arkadaşımın evinde gözüme takılanlar" diye..
 Yok yaa...Pınar, görmek önemli falan filan da; loş ışıkta, objektif de yok ise bazı acı gerçekleri kabullenmek gerek:) Ya dev spotlardan taşıyacağım seyyar :)); ya da gündüz gözüyle çekmeye devam:) Hele akşam akşam Arkadaşların evinde gözüme birşey takmadan, senin gözünle, bir süre daha görmeye devam.:)))
 
 
Bir de tutturdum ya "3 sütunlu şablon da 3 sütunlu şablon" diye! Ne şablonumdan geçesim var; ne de bidik boy fotoğraflarla devam edesim :(  Ah Esra ah!! O dev fotoları da sen öğretmiştin :)) Son umudumdun oysa :P
 
 

 Hayatımdaki D' leri çekiştirmeye devam:) Sevgili Pınar' dan mim geldi. Kendimle ilgili 7 ilginç özellik sayıp; bunu 7 arkadaşa paslıyorsun:) Hem de bu fotoğrafla beraber.
 
1) Arkadaşlık benim için çok önemlidir. Bununla birlikte, özür dilemesini bilmeyen & bol kapris yapanlardan hemen uzaklaşırım.
2) Yeni girdiğim bir ortamda geri çekilip sadece gözlemlerim. Hatta ayrintilar&gözlem çok iyi olduğum alanlardandır.
3) Ev almış başını gidiyor da olsa umursamayabilirim. Ancak çekmece içi takıntım var & saat kaç olursa olsun dayanamam girişirim:)
4) Eve gelen herhangi bir elektronik eşyaya -bilgisayar hariç; o RifBaba' nin uzmanlık alanı- önce ben müdahale etmezsem; kesin kavga çıkartıp geri püskürtürüm:)
5) İlkokuldayken güneş çapmasından gözlerimin bir tuhaf bakıp da bayıldığım o günden sonra; güneş batana kadar güneş gözlüksüz dolaşamam.
6) Her türlü aksesuar tasarlamaya bayılırım, eskizlerle rahatlarım. Kendi vücudumda hacimli yüzükten; evimde de fotoğraf çerçevelerinden fazla aksesuarı bu aralar istemem.
7) İki parmak arası korku filmi izlemek hele de RifBaba' da yanimdaysa; dadından yenmez.

Bu kez az tanıdığım blog arkadaşları olsun dedim. Mim sorumluluğu:DEV NOT 1) İzmir Oyun ve Oyuncak Müzesi a-çıl-dı! Web sitesi şimdilik görünmez :) Dıştan gördük Varyant' ta.
DEV NOT 2)Nuran başka birşey dileseymişsin olacakmış. İstanbul kara doyacak hatta bıkacakmış:)
DEV NOT 3) 12 yaşındaki kızı, babası 4 ineğe sattı diye haber yapıp, sonra da bu şeref özürlülerden eski eşi yeni eşi diye bahseden haberci zihniyetin ben ta.........

*Biterken Alpi oyuna dalmış, RifBaba hala çalışıyor & The Beatles - Hey Jude çalıyor.15 yorum:

Mlke-Btkn dedi ki...

Daha nice 13'ler devirin inşallah....

ElfAna dedi ki...

Tesekkur ederim Melike; darisi basiniza .

ASLISH dedi ki...

Öncelikle 13. yılınızı kutlarım.. Daha nicelerine..
Veee.. Mimlemişsin beni.. Nasıl mutlu oldum anlatamam. İlk mimim..Şimdi herkes gülüyordur bana ama napıyım.. Daha çok yeniyim..Kimse beni mimlemez, kimse blogumu okumaz sanıyordum. Çok teşekkürler ElfAna..Sayende mutlu mutlu bir mim cevapladım..

NURAN EVREN YILMAZ dedi ki...

Elfana, nice nice 13 seneler diliyorum. Alpi'nin çiçekleri kucaklaması da çok şeker, baba bana çiçek almış.
Cidden kara doymak istiyorum bu sene. İşe gidip gelmek zor olacak ama ufaklıklar kar ile tanışacak. Yarın öğleni atlatsak bari, tiyatroya gideceğiz. Duamı değiştiriyorum. Lütfen biz tiyatrodan eve dönelim kar o zaman başlasın. :) Öpüyorum.

Adsız dedi ki...

Ha haaa! Yani bir yıl dönümünü bile kutlatmıyor bu veletler, her şey onlar için!

Nice mutlu senelere...

şule dedi ki...

nice 13lere elifcim.mutlulugunuz daim olsun.
çiçeklere nasıl da sarılmış :)
fotodaki çift sizmisnz?
öpüyorum

HAYATIMDAKI D'ler dedi ki...

Elifciğimmmmmm,ben senin için bol bol çekerim fotoğraf...

Nice nice 13 lere bu arada..
Mutlu mutlu seneler...

Sevgiler
Pınar

Ada dedi ki...

TEbriKler cAnIm!!! Cicek sever alpiyi operimmmm!
Oyuncak muZeSine BizDe bir Ziyarette buLunAcAgiZ!

ElfAna dedi ki...

Aslish,
Tesekkur ederim iyi dilekler icin. Digerine gelince hayrini gor :P

ElfAna dedi ki...

Nuran,
Tesekkurler :)Hadi insallah.

ElfAna dedi ki...

Blogcu anne,
Tesekkurler. Dogdugundan beri butun hediyeler, cecikler kutlamalar ona gitti. E cani sagolsun:)

ElfAna dedi ki...

Sule,
Dileklerimiz karsilikli; tesekkurler. Yok onlar biz degiliz; evlerine konuk oldugumuz B & A. Biz blogda bol bol boy gosteriyoruz yahu:) Citir bu fotograftakiler daha:)

ElfAna dedi ki...

Hayatimdaki D' ler,
Tesekkurler. Bol bol cek, mutlu olayim :P

ElfAna dedi ki...

Ada,
Tesekkur ederim. Beraber goturelim yavrulari.

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

çiçekleri kaptı demek :D
daha nice 13'lere
mutlu yıllar

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More