Sarp' a dair

Son birkaç haftadır medyada kendisinden sıkça bahsedilen dünya çapında çok nadir görülen Canavan adlı genetik hastalığa yakalanan annesinin “Pamuk Prensi” 3,5 yaşındaki Sarp’ı ailesi hayatta tutabilmek için çok büyük bir mücadele veriyor. Yürüme, konuşma, yutkunma ve görme gibi fonksiyonlara zarar veren hastalık çocukların sadece 10 yaşlarına kadar yaşayabilmelerine yol açıyor. Çok az sayıda hasta 20’li yaşlarını görebiliyor. Sarp ve Sarp gibi hasta engelli diğer bebeklerin ailelerine mücadelelerinde yardımcı olabilmek için kendi kişisel çabalarımızla, sosyal medya ve medyanın gücü ile elimizden geleni yapıyoruz. Fakat daha fazla desteğe ihtiyacımız var. Sizden Sarp ve diğer hasta engelli bebeklere yardım etmenizi istiyoruz. Desteğinizle güzel sonuçlar alacağımızı ümit ediyoruz.


Sarp için kurulan site: http://www.sarpadair.org/tr/default.aspx

Facebookta: https://www.facebook.com/#!/groups/sarpdair/ grubuna katılımı arttırabilirsiniz.

Twitter’da: #sarpadair hashtagini sıklıkla kullanabilirsiniz.

 Nurturia' da: Sarp' ı duymuş muydunuz?

 Aşağıda da Sarp Bebek ile ilgili basında çıkmış haberlerden bazıları yer alıyor:* Sarp bebek yaşamak için destek bekliyor

* Sarp Bebek

* Pamuk Prens' ini Hayatta Tutuyor
*Biterken; Annesinin Pamuk Prens' i Sarp Bebek; kesinlkle bir savaşçı. Tıpkı ailesi gibi. Onlara destek olmamız; Sarp Bebek ve ailesi için umut demek.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

okadar çok tatlı ki... Allah annesinim yardımcısı olsun...

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More